fbpx
0
0,00 TL
 x 

Sepet boş

Spam nedir?

İstenmeyen veya bilinmeyen e-posta, spam tehlikeli kabul edilmelidir.

Spam genellikle e-posta filtrelerini atlar ve virüslerden Truva atlarına ve zararlı casus yazılımları koruyan kök setlerine kadar çeşitli kötü amaçlı yazılım biçimlerini dağıtmak için tasarlanabilir.

İstenmeyen e-postalar, kodlamalarında gizlenmiş virüsler içerebilir veya kötü amaçlı yazılım ekleri içerebilir. Ayrıca, spam genellikle tehlikeli kodu otomatik olarak indirecek veya kullanıcının sistemini İnternet tarayıcıları aracılığıyla bozacak web sitelerine bağlantılar içerir.

Kimlik avı dolandırıcılıkları da spam e-postalar aracılığıyla yürütülür. Suçlu bir spam e-posta işlemi, e-postaya yanıt verecek ve mağdur olacak küçük yüzdeyi arayan günlük milyonlarca spam e-posta gönderebilir. Siber suçlular, sahte bir teklif yoluyla kredi kartı numaralarını veya banka hesap bilgilerini isteyebilir.

Bir e-posta adresinin çevrimiçi olarak herkese açık olarak paylaşılması, söz konusu e-postanın siber suçlular tarafından izlenen botlar tarafından izlenmesine ve bu da istenmeyen posta alımının artmasına neden olabilir.

İstenmeyen e-posta filtrelerini kullanmak, istenmeyen e-postaları büyük ölçüde azaltabilir, ancak bu mükemmel bir süreç değildir.